niedziela, 25 sierpnia 2013

Moje przygoda z ebookiem

Dzień dobry Moi Drodzy!

Jak mija Wam ostatnia niedziela sierpnia? Pogoda idealna bo słoneczko jest, a do tego wiaterek więc nie trzeba dusić się w ukropie, jest fantastycznie :)
Dzisiaj chciałam Wam nieco przybliżyć moją "przygodę" z wydaniem ebooka bo jak już Wam wspominałam projekt został zrealizowany i książka już jest dostępna w kilku internetowych księgarniach. Oczywiście sam pomysł wydania mojej twórczości chodził mi już po głowie lata temu i nawet próbowałam podsyłać książkę do kilku wydawnictw. Sprawa skończyła się na niczym bo nawet nie dostałam negatywnej odpowiedzi, w związku z tym moja twórczość znów trafiła do szuflady :(. No, ale odkąd prowadzę bloga ten pomysł zaczął na nowo we mnie kiełkować. Zrobiłam małe uaktualnienia i poprawki (oryginał powstał prawie 20 lat temu ), zamieściłam najpierw na blogu i "głodna" dalszych sukcesów zaczęłam planować przesłanie wersji elektronicznej do różnych wydawnictw. Jasna sprawa, że zdawałam sobie sprawę iż to nie będzie takie łatwe, a przede wszystkim może okazać się kosztowne. Jednak chciałam spróbować i zorientować się jakiego rzędu to może być koszt? W ostatniej chwili Znajomy podsunął mi pomysł z ebookiem, to było właśnie to. Trochę poszperałam w necie i znalazłam kilka wydawnictw, do których wysłałam zapytanie. Dostałam odpowiedzi z ofertą cenową i tym co ona zawiera bo nie samo wydanie się mieściło w ramach ewentualnej umowy. Cóż czasy się zdecydowanie zmieniły i mając odpowiednie środki finansowe, jak się okazało nie takie wielkie można wydać swoją książkę.
Mnie najbardziej spodobała się oferta Wydawnictwa Witanet, mieli ciekawą ofertę na wydanie 5 pierwszych ebooków za darmo. Nawiązałam kontakt i w bardzo szybkim tempie uzyskałam wszystkie interesujące mnie szczegóły i zdecydowałam się na podpisanie umowy. Cały czas konsultowałam się z moim Znajomym, który mnie tak cudownie "natchnął" pomysłem i później doradzał w dalszych krokach. Wysłałam tekst, wszystkie niezbędne załączniki i pomysł na okładkę. To co dla mnie przygotowało Wydawnictwo bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Przyznam, że wzruszyłam się widząc projekt okładki książki z moim imieniem i nazwiskiem, to ogromna frajda i satysfakcja dla autora kiedy jego dziecko zaczyna "wyglądać na świat". Po niedługim czasie dostałam informację, że książka jest już gotowa i wkrótce tą ostateczną, najważniejszą, że znalazła się w pierwszych księgarniach. Jak więc sami widzicie współpraca z Wydawnictwem Witanet jest czystą przyjemnością, profesjonalnie, szybko i miło. Właściciel Wydawnictwa Pan Ryszard zawsze chętnie i błyskawicznie udzielał mi informacji na wszystkie moje pytania czy wątpliwości. Wydawnictwo zajęło się sprawą kompleksowo, od pierwszych kroków przy korekcie, składaniu, projekcie okładki, poprzez samo wydanie, aż do umieszczenia książki w księgarniach i reklamowaniu jej. Każdemu początkującemu (i nie tylko) autorowi polecam skorzystanie z oferty Wydawnictwa, zostaniecie fachowo przeprowadzeni przez całą tą plątaninę kolejnych kroczków. A kiedy zobaczycie swoje "dzieło" w księgarni zrobi się Wam ciepło na sercu i z pewnością poczujecie taką fantastyczną satysfakcję, którą teraz ja czuję :)
Ze swojej strony chciałam bardzo podziękować Panu Ryszardowi i Jego Wydawnictwu za taką miłą i owocną współpracę mając nadzieję, że będzie się ona nadal rozwijać i w przyszłości pomoże wydać mi moje kolejne "dzieło".
Chciałabym również i tutaj podziękować mojemu Znajomemu, który tak cudownie natchnął mnie do tego pomysłu. Za Jego czas i wsparcie, którego mi udzielił, inaczej pewnie wciąż odbijałabym się od różnych drzwi wydawnictw nie myśląc nawet o możliwości wydania ebooka. Czasami taka inspiracja jest człowiekowi bardzo potrzebna.
Jacku bardzo Ci dziękuję, spełniło się moje wielkie marzenie, a to z pewnością jest bezcenne.

Moją książkę możecie znaleźć w poniższych księgarniach internetowych, zapraszam serdecznie:

 http://virtualo.pl/?q=Witanet 
http://woblink.com/katalog-ebooki?genre=451&query=Witanet&page=1&limit=10&view=list&format=epub.
 http://www.gandalf.com.pl/sa/Witanet/
2 komentarze:

 1. Pani Magdo, chciałbym serdecznie podziękować za te słowa. Ja również bardzo ciepło wspominam naszą współpracę. Bardzo mi będzie miło móc wydać Pani kolejną książkę, jeśli oczywiście się Pani zdecyduje ją napisać. Jeszcze raz dziękuję i gorąco pozdrawiam

  Rysiek
  Wydawnictwo Witanet (http://www.ebooki.c0.pl)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że Pan również jest zadowolony z naszej dotychczasowej współpracy. A moje słowa to jedynie szczera prawda, to co myślę i czuję :)
  P.S. Nad książką już zaczęłam pracować, pewnie to trochę potrwa, ale jak skończę to z pewnością się zwrócę z jej wydaniem do Pana.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń